O čem se nedá mluvit, o tom se musí zpívat - Vojtěch Kolman - diskuze
Výrobce: Filosofia
EAN: 9788070075098
Má-li věda za cíl poznání a ovládnutí světa, je umění především prostředkem poznání nás samých. Ba co víc, umožňuje nám nahlédnout, že každé poznání je v nějakém ohledu sebepoznání, jak to explicitně hlásá filosofie německého idealismu. V knize je tento reflexivní koncept zkušenosti rozvíjen na cestě od obecných problémů logiky a matematiky po konkrétní problémy hudební zkušenosti. Zvláštní důraz je kladen na povahu emocí spojovaných s hudbou: Je cílem umění emoce vyvolávat, nebo od nich získávat odstup? Jsou afektivní a kognitivní aspekty zkušenosti nezávislé, nebo se vzájemně podmiňují? Jsou emoce spíše intelektuální, či biologické povahy? Vedle Hegela a jeho teze, že je krása smyslovou manifestací pravdy, jsou hlavními filosofickými referencemi knihy Wittgenstein a filosofie klasického pragmatismu.
Cena 149 Kč v 1 obchodě
Dotazy, recenze a diskuze k O čem se nedá mluvit, o tom se musí zpívat - Vojtěch Kolman
Přidat dotaz
Přidat rezenci, hodnocení
Přidat rezenci, hodnocení
Hory byly jejich osudem - Vyjímečná kn
Křídla radosti - Sri Chinmoy
Adam a kabalistický strom
Omalovánka Krtek a kalhotky + samolepk
Letiště - Samolepková knížka
-
Omalovánky s vodovými barvami a štětce
Exhumace - Kahuda Václav
English Vocabulary in Use: Advanced Bo
Maroko
Rozprávky podża H. Christiana Andersen
Toskánsko a Umbrie
Čakry pro začátečníky

























Přidat dotaz