Svatební rituály u nás a ve světě
Výrobce: Lidové noviny
EAN: 9788071062295
Výrobní číslo: 9788071062295
Svatební rituály u nás a ve světě napsal kolektiv autorů.
Svatba je významnou součástí života každého člověka. V nánosech globalizačních procesů se postupně rozpouští naše vlastní identita a tento proces zasáhl i do tak důležitých a osobních věcí, jako je výběr partnera. Dívky stále více touží po mužích, kteří se podobají akčním hrdinům, a muži hledají ženy snů v pánských časopisech. Kouzlo života však nespočívá v tom, že je vše stejné, ale právě v jeho nepřeberné rozmanitosti. Cílem publikace nebylo vyčerpávajícím způsobem popsat všechny možnosti výběru partnera a formy uzavření manželství, ale upozornit právě na mizející rozmanitost ve formách lidského soužití.
Bylo vybráno několik ukázek z každého kontinentu. Svazek dvou lidí je zde nahlížen nejen z hlediska obou partnerů a svatebčanů, ale z pohledu celé společnosti. Autoři uplatňovali ve svých pohledech hlediska historická, sociologická, etnografická i antropologická. Čtenář tak získá nejen informace, jakými způsoby může být manželský svazek posvěcen, ale získá i jiný úhel pohledu na tento důležitý přechodový rituál.
Parametry
| Autor | Jana Jiroušková |
| Jazyk | |
| Nakladatelství | NLN - Nakladatelství Lidové noviny |
| Počet stran | 344 |
| Rok vydání | 2012 |
| Vazba | vázaná |
Cena od 255 Kč - 286 Kč v 3 obchodech
Obchody, které prodávají Svatební rituály u nás a ve světě
Zobrazit historii ceny Svatební rituály u nás a ve světě
Historie nejnižsí ceny Svatební rituály u nás a ve světě. Porovnání obchodů, které prodávají Svatební rituály u nás a ve světě.
Ottův slovník naučný - dodatky 2/1 - k
The Picture of Dorian Gray
Bürkle Silvia: Skryté Záněty
Veżká kniha receptov pre váš mixér
Prvních 100 slov - Podívej se pod okén
Jiří Brdečka
- Brdečková Tereza
US Foreign Policy in the Western Balka
Předposlední pravda
The 8-Week Blood Sugar Diet : Lose Wei
Račte pivečko nebo vínečko? díl I. - F
Legendy o smrti
Jak muži přišli ke svému údu
- O



























