Výhody a nevýhody laminátových podlah

Zvažujete výměnu staré podlahy za novou a láká vás laminátová plovoucí podlaha? V dnešní době je tento typ podlah velmi oblíbený a je také masivně rozšířený ve většině domácností. Výhodou je totiž poměrně nízká pořizovací cena oproti materiálům, které svým vzhledem napodobuje. Kdo si potrpí na dokonalý design interiéru, uvítá pravděpodobně téměř neomezený výběr dekorů a imitací různých podlahovin. K dalším výhodám bezesporu patří také rychlá a jednoduchá montáž bez nutných technologických přestávek a adaptačních dnů. Podlahu je v podstatě možné běžně používat ihned po položení.

Nevýhodou tohoto typu podlahové krytiny je velká citlivost na jakoukoliv vlhkost. Je nutné podlahu zabezpečit před jakýmkoliv typem vlhkosti. Kromě klasického rychlého vytření a okamžitého vysušení pomocí mopu nesnese tato podlaha žádnou jinou vlhkost. Také v zimních měsících je třeba si dávat pozor na dodržení maximální vzdušné vlhkosti 40–60%, jinak dochází ke vzniku mezer mezi jednotlivými lamelami a může také docházet ke zničení okrajů jednotlivých kusů podlahy.

Potřebujete-li z jakéhokoliv důvodu podlahu opravit, je nutné vyměnit poškozenou lamelu za novou. To ovšem skýtá nejeden problém. Vzhledem k tomu že se do sebe lamely skládají, je někdy zapotřebí, zvláště v případech, že se poškozená lamela objeví v místě, kde jste podlahu při montáži začali pokládat, rozebrat větší část podlahy a zase ji složit. Taková oprava pak zabere poměrně dost času.

Abyste zamezili nutnosti opravovat laminátovou podlahu, měli byste dbát na koupi opravdu kvalitních výrobků. Ač se prvotní náklady za kvalitní produkty mohou zdát vysoké, můžete v konečném důsledku ušetřit nejen množství peněz, ale také vašeho času. Kvalitní podlahové krytiny u nás dodává například společnost Meister, na jejíchž stránkách www.meister-podlahy.cz si můžete prohlédnout široký sortiment podlah nejen laminátových, ale také podlah z dalších jiných materiálů.