Udělejte si radost šťavnatým ovocem

Mrazivé zimní dny dodají lidskému tělu minimum energie a živin. Čerstvá zelenina není tak pestrá na vitamíny, a tak přichází na řadu citrusy, sušené ovoce, zavařené ovoce a ovoce v konzervě.

Ananas a jeho blahodárné účinky na lidský organismus

K jednomu z nejšťavnatějších ovocí bezpochyby patří ananas. Čerstvý ananas i ananas v plechovce má nejen svou specifickou nasládlou chuť, ale také je velmi zdravý. Není divu, vždyť obsahuje téměř všechny vitaminy, nespočet minerálních látek a stopových prvků. Z vitaminů můžeme jmenovat kromě vitaminů E a B12, také mimořádný obsah bromelinu. Ten štěpí bílkoviny a sráží mléko. Mimo jiné má bromelin také silné protizánětlivé látky, dokáže totiž zmírnit bolest, otoky i podpořit hojení ran. Ocení jej také ti, kteří se snaží zhubnout. Díky ananasu můžete posílit také v období dlouhé zimy Váš imunitní systém. Ananas si zamilujete nejen pro jeho jedinečnou chuť, ale také proto, že z něj můžete vyrobit nespočet pokrmů. Můžete jej jíst jako lehkou osvěžující svačinku, rozmixovat jej do smoothie, nebo zapéct do koláče. Žádnou výjimkou nejsou ani masité pokrmy doplněné o kousky ananasu. Také to patří ke španělským potravinám. Ananas je zkrátka lahůdka. Má blahodárné účinky na lidský organismu. Ananas je znám díky svým pozitivním účinkům při artritidě, díky již zmíněnému bromelainu snižuje záněty v kloubech i svalech. Ananas se doporučuje konzumovat také sportovcům při velké sportovní zátěži. Ananas pomáhá snižovat rovněž snižovat risk vzniku rakoviny.

Zpříjemněte si den vynikající ananasovou buchtou

Čekáte o víkendu návštěvu a rádi byste ji pohostili domácím dezertem? Konzervy ananasu snadno upotřebíte při pečení fantastické křehoučké buchty s tímto druhem ovoce. Potřebovat budete vejce, cukr krupice, olej, šťáva z ananasu, prášek do pečiva, hladkou mouku, ananas a hrubou mouku. Vajíčka vyšleháte s cukrem do tuhé pěny, přidáte šťávu z ananasu a olej. Vyrobené těsto nalijete do formy na pečení a na vrch rovnoměrně rozložíte kostky ananasu. Dáte do trouby na půl hodiny a pečete na 180 stupních. Tato ananasová buchta jako dělaná k šálku vynikající kávy.