Test plenek

Pokud jste nastávající nebo čerstvý rodič, určitě jste se ocitli tváří v tvář trošku děsivé skutečnosti, že budete muset vybrat plenky pro vaše miminko. Dnešní trh nabízí opravdu široký výběr značek, takže je velice jednoduché se v nich ztratit. Z regálů se na vás bude usmívat spousta reklamních miminek nebo veselých obrázků a na všech obalech se jistě dočtete o tom, že právě tyhle jsou ta nejlepší volba.

Abychom vám výběr usnadnili, podíváme se nyní na test několika základních značek a typů plen, na které můžete narazit.

 

Zkušenosti s plenkami NATY

Švédské plenky Naty osloví zejména rodiče, kteří se snaží žít ekologicky a není jim lhostejný „plenkový odpad“. Jejich plášť je vyroben z 100% prodyšného a biologicky odbouratelného materiálu a jejich jádro je směsí biologicky odbouratelné buničiny a absorpčního gelu. Nejsou nijak parfemované a neobsahují latex, geneticky modifikované produkty, běliče nebo těžké kovy.

Už na dotek jsou plenky jiné, připomínají např. ekologický toaletní papír. K rozbalování potřebujete obě ruce a jsou více slisované. Co nás bude zajímat nejvíce je pak jejich sací schopnost. Savé jádro je široké, sahá skoro až ke krajům. Samotné vsakování tekutiny je rychlé a za chvíli je i dotyková vlhkost minimální. Po určité době však začne tekutina prosakovat zvenku. Více maminek si tak stěžuje na protékání, s čímž souvisí jejich vyšší spotřeba kvůli nutné preventivní výměně.

Mají velmi pružné lepicí pásky a pěkně sedí kolem nožiček. Po použití ji nelze zabalit do malého balíčku, lepítka špatně drží. Chybí zde indikátor vlhkosti.

U této značky čekejte poměrně vysokou cenu za plenku.

 

Zkušenosti s plenkami PAMPERS PREMIUM CARE

Značka plenek Pampers je možná nejznámější nebo také nejvíce viditelná v dnešní nabídce. Tento typ plenek je jejich nejvyšší řadou, takže od nich čekáme jen to nejlepší.

Zejména u menších dětí jistě oceníte indikátor vlhkosti a děti nebudete budit zbytečným přebalováním.

Z hlediska savosti plen určitě obstojí na jedničku. Mají 3 savé zóny, které perfektně odvání vlhkost. Drobná výtka by mohla být na zadní část plenky, protože savé jádro končí asi 10cm před okrajem, což je poměrně málo. Absorbuje opravdu velké množství tekutiny, které ani po nějaké chvíli nezačne prosakovat. Saje velice rychle a dítěti stále poskytuje pohodlí.

Plenky jsou dostatečně flexibilní, takže i při pohybu dobře sedí a dítě nemá otlačené gumičky na nožkách.

U větších dětí jistě oceníte střídání obrázků na jednotlivých kusech.

I tyto plenky jsou poměrně dražší, ale udělají vám dobrou službu a vašemu miminku dodají příjemný a nerušený pocit.

 

Zkušenosti s plenkami HAPPY MIMI PREMIUM

Jedná se o Slovenské plenky Happy mini premium s drobnými jemnými obrázky.

Lepítka jsou velice pružná, stejně jako gumičky kolem nožiček, takže plenka moc hezky sedí.

Z hlediska vsakování však udělají dobrou službu. Po chvilce je i vlhkost minimální a děťátku bude příjemně. I u těchto plenek končí savé jádro více než 10cm před zadním okrajem, cože je poměrně málo a dítě se může více ušpinit. Maminky si však chválí, že vydrží celou noc a neprotékají, což jistě velmi oceníte.

Nemají indikátory vlhkosti. Při jejich nákupu získáte kvalitu za rozumnou cenu.

Drobný rozdíl pak může vidět u jejich nižší řady Happy Mimi standard – zdaleka tak dobře nepruží (lepítka jsou takřka napevno), takže neposkytují tak příjemné pohodlí.  

 

Zkušenosti s plenkami BELLA HAPPY

Plenky Bella Happy jsou příjemné plenky a maminky si je chválí.

Jsou zdobeny jemnými fialovými obrázky, které jsou na všech plenách stejné.

Obsahují výtažek ze zeleného čaje, takže velmi příjemně a jemně voní a neobsahují latex nebo bělící chlór. Mají dobře řešený anatomický tvar a dítěti pěkně sedí, neomezují ho v pohybu. Tyto plenky mají dobře řešenou i část nad zadečkem, kde je pružná gumička zadržující případné nečistoty. Zadní část je navíc elastická a dá se natáhnout až o 5cm.  Lepítka po stranách jsou dostatečně pružné, takže plenku pohodlně přizpůsobíte. Dobře drží i po zabalení použité plenky do balíčku.

Z hlediska savosti určitě obstojí, nesetkáváme se  u nich s protékáním nebo prosakováním. Z tohoto důvodu jsou vhodné i na noc, kdy máte jistotu, že se miminku nestane nehoda. Pocitová vlhkost je minimální.

Tyto kvalitní plenky jsou oblíbené i díky jejich příjemné ceně.

 

  

Zkušenosti s plenkami HUGGIES

Plenky Huggies se snaží dostát svému mottu, že přináší jistotu, že je dítě vždy v suchu a jeho jemná pokožka chráněná.

Jsou zdobeny Disney obrázky, které se na jednotlivých plenkách mění. Lepítka velmi dobře drží. Ony samotné nepruží, ale vynahrazuje to flexibilní zadní část plenky. Dají se nalepit kamkoliv, takže i zabalená použitá plenka dobře drží.

Plenky dobře sedí a drží tvar, jsou pohodlné. Zadní část má posílenou pružnost, takže na zádech dítěte skvěle sedí a zabraňují tak nehodě.

Z hlediska savosti jsou jedny z nejlepších. Vsakování tekutiny trvá trochu déle, ale po chvilce se vše srovná a pocitová vlhkost je minimální. Uvnitř plenky jsou dvojité gumičky, které zachytí opravdu vše.

Zajímavou inovací je skutečnost, že Huggies vyrábí plenky přímo pro chlapečky nebo holčičky. Každý typ má pak posílenou savou část přesně tam, kde děti čůrají.

 

Test plenek, srovnaní NATY Test plenek, srovnaní PAMPERS PREMIUM CARE Test plenek, srovnaní HAPPY MIMI PREMIUM Test plenek, srovnaní BELLA HAPPY Test plenek, srovnaní HUGGIES

Kde hledat kvalitní a levné dětské plenky nebo další potřeby pro miminka?

Přejít na sortiment Feedo.cz

Přejít na sortiment DrMax.cz

Přejít na sortiment Pilulka.cz