Španělská vína za skvělou cenu

Rádi byste si při štědrovečerní večeři rádi připili k oslavě narození Ježíška kvalitními španělskými víny? Španělsko jako největší vinařské území v Evropě nabízí skutečně lahodná vína, která se hodí k jakékoliv významnější oslavě. Španělská vína si však můžete otevřít také k hezkému večeru ve dvou, kdy si chcete užít jeden druhého. Špičková španělská vína si můžete objednat z internetové prodejny BMC Brno. Vybírat můžete na této webové adrese www.bmcbrno.cz.Španělsko nabízí opravdu ta nejlepší vína v poměru cena a kvalita. I to přispívá k jejich oblíbenosti. U BMC Brno seženete za skvělou cenu také různá gastro balenís ovoci, zeleninou, olivami a španělskými delikatesami. Ve Španělsku neexistuje na rozdíl od České republiky dělení vín podle cukernatosti na jakostní a přívlastková vína. Španělská vína totiž celkově dosahují vysoké cukernatosti. Vína se ve Španělsku naopak odlišují podle původu a doby zrání. Ve Španělsku si pochutnáte zejména na lahodných červených vínech, které chuťově připomínají ovoce. Španělsko však produkuje také speciální sladká vína, sangrie a šumivá vína typu Cava.

Pod pojmem Cava si můžete představit šumivá vína, která se vyrábí z bílých odrůd Macabeo, Xarello, Parellada. Růžové Cava se vyrábí z červených odrůd Garnacha, Monastrell a Pinot Noir. Označení Cava nesou vína z oblasti D. O. v Katalánsku. Mezi nejpěstovanější španělské odrůdy červeného vína náleží zejména Tempranillo, Garnacha, Syrah a Merlot.

Hledáte-li skutečně sváteční víno, které by ozdobilo Váš sváteční stůl, pak vsaďte na vína z regionu D.O.Ca. Rioja Baja z vinařství Hacienda Marqués de la Concordia. Zmíněná oblast produkuje výjimečná červená i bílá vína s mezinárodním uznáním.