Sledujte cenu španělských vín

Hledáte dárek, který by udělal oslavenci skutečnou radost? Věnujte dárek od srdce v podobě láhve skvělého vína. Při výběru takového dárku byste měli znát preference obdarovaného. Hned na počátku je důležité si položit, zda má obdarovaný více v oblibě bílé či červené víno. U volby vína je podstatné znát také preference, co se týče hladiny cukru.

Víno jako dárek

Španělsko patří již od dávné historie k vinařským velmocem. Celosvětově lze hovořit o třetím místě ve světovém žebříčku, a to hned po Francii a Itálii. Co se však týče rozlohy vinic, obsazuje Španělsko hned první příčku. Nachází se zde totiž odhadem 1,2 milionů hektarů. Je to dáno především ideální polohou Pyrenejského poloostrova. Na španělské klima má vliv především obrovská plošina známá jako Meseta Central. Mezi hlavní vinařské oblasti patří Rueda, Priorat, Rioja, Navarra a další. Známkou špičkových vín je také víno www.oldporter.cz. Víno pochází z oblasti Montilla – Moriles a je skutečným unikátem mezi sladkými víny. Vína jsou vyráběna z odrůdy Pedro Ximénez. Z odrůdy Pedro Ximénez pochází skvělá sladká i suchá vína. Tato vína jsou vysoce hodnocena po celém světě. Španělské víno Old Porter se skvěle hodí, jak k dezertům, tak ke konzumaci paštik, plísňových sýrů. V mnoha případech neuděláte chybu ani v případě, že víno Old Porter nabídnete hostům jako aperitiv po konzumaci hlavního chodu. Víno můžete pít i jen tak s kostkami ledu.

Španělské víno pohladí na duši

Darovat můžete například sladké růžové víno na bázi odrůdy Pedro Ximénez. Víno se vyrábí speciální a ojedinělou technologií Rose. Pro toto víno je charakteristická růžově zářivá barva s jasnými odlesky. Po otevření lahve ucítíte vůni nazrálých malin a brusinek. Hřejivé tělo s komplexním aroma sušeného ovoce se snoubí s jemnou kyselinkou a delikátní sladkostí. Lahodnost vína ucítíte okamžitě na horním patře. Víno Old Porter potěší, jak ženy, tak i muže.