Sleduj cenu vzdělávání v sociálních službách

Láká Vás představa vykonávat práci, která má skutečně smysl a přitom být nápomocný těm, kteří se již z nejrůznějších důvodů nezvládají starat sami o sebe? Splňte si Váš sen a absolvujte kvalifikační kurz pro pracovníky v sociálních službách.

Vzdělávání v sociálních službách má smysl

Vzdělávání v sociálních službách je akreditováno Ministerstvem práce a sociálních věcí. Svým obsahem plně odpovídá požadavkům pracovníků v sociálních službách. Kurz splňuje požadavky na odbornou způsobilost k výkonu povolání pracovníka v sociálních službách podle sociálního zákona č. 108/2006 Sb. Kurz je veden kvalitním týmem lektorů, kteří mají mnohaleté zkušenosti z vlastní praxe a rádi jej předávají svým studentům. Během seminářů tak získáte nejen potřebné vědomosti, ale rovněž náhled do oboru.

Jaká by měla být pečovatelka?

Pracovní náplň pečovatelky je mnohdy velmi fyzicky i psychicky vytěžující, proto je důležité být na tuto náročnost připraven. Pracovní náplní www.seduca.cz/rekvalifikacni-kurzy/kvalifikacni-rekvalifikacni-kurz-pro-pracovniky-v-socialnich-sluzbach je zejména zajištění hygienické péče, podávání stravy či případný doprovod na vyšetření. Pečovatelka však může zajišťovat také domácí úklid klienta, ale i obstarávat nejrůznější volnočasové aktivity. Proto je velmi důležité umět být empatický vůči klientů. Nedílnou součástí charakteristiky každé pečovatelky je spolehlivost, dochvilnost a obrovská trpělivost. Je nutné zároveň přiznat, že toto zaměstnání vyžaduje vysokou fyzickou odolnost. Samy pečovatelky často uvádí, že k jejich práci patří také časová flexibilita. Jako pečovatelka můžete začít pracovat například v domově seniorů a postupně se vypracovat na pečovatelku, která se bude starat soukromě jen o jednoho klienta. Během kvalifikačního kurzu pro pracovníky v sociálních službách se naučíte mnohým dovednostem. Hnát směrem kupředu Vás může vědomí, že během své praxe budete získávat nové zkušenosti, které Vám v budoucnu mohou zaručit profesní růst.