Sleduj cenu konzervovaného ananasu

Láká Vás připravit dezert k nedělnímu obědu z ananasu, avšak nechcete si pohoršit na Vaší linii? Zahoďte veškeré obavy a směle se pusťte do tohoto exotického ovoce. Ananas Vás totiž okouzlí nejen lahodnou chutí, ale také je také zdravou ovocnou bombou, která Vám dodá spoustu zdravých živin. To přijde vhod především v současném sychravém podzimním období.

Podpořte Vaši imunitu pravidelnou konzumací ananasu

Ananas www.bassta.cz/ananas/je právem označován jako král ovoce. Obsahuje totiž nejen všechny možné vitaminy, ale také šestnáct minerálních látek stopových prvků. O ananasu platí víc než o jakémkoliv druhu ovoce, že je skutečně pro každého. Ananas podobně jako brambory se do Evropy dostal během zámořských objevných plaveb. Za jeho poznání Evropané vděčí komu jinému než Kryštofovi Kolumbovi. Jak již bylo zmíněno, ananas obsahuje téměř všechny vitaminy. Neplatí to pouze pro vitamin E a B12. O ananasu se traduje, že patří mezi jedno z nejlepších přírodních léčiv. Vděčí za to především vysokému obsahu bromelinu, který je mimo jiné silnou protizánětlivou látku. Díky bromelinu dokáže lidský organismus zmírnit bolest, bojovat s otoky a podpořit snadnější hojení ran. Bromelin je rovněž prospěšný v prevenci srdečních chorob. Konzumace ananasu se doporučuje při střevních potížích nebo při potížích s otoky.

Kouzlo konzervovaného ovoce

Konzumace ananasu stejně jako jiného konzervovaného ovoce je více než jednoduchá. Můžete jej pojídat jen tak jako kompot k hlavnímu chodu, nebo z něj připravit chutný ovocný dezert. V tištěných kuchařkách i na internetu najdete nespočet vábivých receptů na zpracování ananasu. Radost tak můžete Vaším blízkým udělat nepečeným ananasovo – kokosovým dortem. Snadno jej připravíte z máslových sušenek, mletých mandlí a másla. Na náplň budete potřebovat konzervovaný ananas, želatinu, tvar, cukr, kokosový sirup, citrónovou šťávu a smetanu. Vrchní vrstvu dortu vytvoříte z ananasové šťávy a želé.