Rádce s výběrem matrací

Jistě se všichni shodneme, že pokud se nám dlouhodobě špatně spí a ráno se budíme unavení, bolaví a nevyspalí, nemůžeme ani během dne odvést dobrou práci ve škole nebo v zaměstnání. Pokud se naopak chceme cítit dobře odpočatí a plní sil, musíme velkou pozornost věnovat právě výběru dobré matrace. A právě to může být oříšek, protože jakmile se začneme seznamovat s nabídkou na trhu, zjistíme, že je opravdu velká.

Při výběru je dobré myslet na několik základních kritérií, která nám s výběrem pomohou.

Zkuste si odpovědět na několik otázek:

1.) Jak často budu na této matraci spát?

Pokud se bude jednat o klasický denní spánek ve Vaší ložnici, je dobré zainvestovat do materiálů jako je latex, paměťová (líná) pěna, taštičky nebo bio matrace. Matrace z líné pěny perfektně zabraňuje přeležení, poskytuje výborné ortopedické vlastnosti a komfort. Určitě využijte skvělé ceny např. na naši matraci Forza Tropico nebo Malaga Dřevočal. Pokud by se jednalo o pořízení matrace např. na chalupu, jistě postačí levnější pěnová z PUR nebo HR pěny, sendvičová nebo pružinová matrace.

     

2.) Jakou mám rád/a tvrdost?

Pokud patříte mezi milovníky co nejměkčích matrací, volte matrace latexové nebo ze studené pěny. Jsou to typy, které se nejlépe přizpůsobují tělu a zabraňují tím otlakům. Mezi nejdůležitější vlastnost studené pěny patří její vysoká elasticita a životnost. Navíc poskytuje vysokou hygienu lůžka díky své vysoké prodyšnosti, pružnosti a tvarové stálosti. Zmínit můžeme např. matraci ze studené pěny Austin Air Tropico, Tropico Maxi Kings nebo Dřevočal pěnovou matraci Brigitu. Nevíce lidí pak používá středně tuhé matrace, které jsou schopny udržet páteř ve vyhovující rovině. Mezi ně můžeme zařadit např. latexové, pěnové, sendvičové, z paměťové pěny, pružinové nebo taštičkové. Hlavní výhodou kvalitní pružinové matrace je jejich vzdušnost, dobrá větratelnost a rovnoměrné rozložení těla. Můžeme jmenovat např. Dřevočal matraci Monika nebo Purtex Manon. Pokud hledáte matrace ještě tvrdší, pak se setkáte s těmi, které jsou vyztuženy kokosovým vláknem nebo koňskými žíněmi. Kromě tvrdosti přináší i lepší prodyšnost, takže je ocení lidé s dýchacími obtížemi. Na trhu se pak mimo jiné můžete setkat i s matracemi, které mají dvojí tuhost – každá strana matrace je jinak tvrdá.

          

3.) Kolik vážím?

I to je důležité kritérium. Pro osoby s vyšší váhou je lepší dívat se na matrace vyšší a samozřejmě pevnější, tužší.

 

4.) Nedílnou součástí každé matrace je i potah.

Ač na první pohled možná ne tak důležitá součást matrace, určitě stojí za to věnovat jí také zvýšenou pozornost. Matrace je vystavena zejména našemu pocení a jakákoliv možnost praní je nutná. Zvýšenou pozornost potahu tak věnujte zejména, pokud jste alergici, nadměrně se potíte nebo vybíráte matraci pro malé dítě. Jistě se často setkáte s nabídkou speciálních potahů s letní a zimní stranou.

 

5.) Mám dostatečně kvalitní, odpovídající rošt?

Výběr vhodného roštu je nedílnou součástí výběru matrace. Lamelový rošt se stává součástí matrace a dokáže podpořit její skvělé vlastnosti tím, že rovnoměrně rozloží hmotnost, zajistí dobré odvětrávání matrace a prodlouží tak její životnost. Na stránkách DekorHome najdete jejich širokou nabídku. Od pevných lamelových (např. jednoduchý MASIV v rámu laťkový rošt 90x200cm), přes výklopné (Optimal Výklop 5V B 90x200cm) až po rošty polohovací (např. manuálně polohovatelný rošt Orion HN Purtex T5 nebo luxusní, na dálkové ovládání polohovatelný rošt Sirius Natur motor Purtex T12).

             

Při výběru vhodné matrace a roštu se tak řiďte Vašimi základními požadavky a čerpejte inspiraci a možnosti z aktuální nabídky moderních materiálů a možností. Na DekorHome najdete kompletní nabídku, včetně výrazných slev nebo dopravy zdarma.

 

Prohlédněte si kompletní nabídku matrací a roštu v obchodě DEKORHOME