Proč je investice do drahých kovů tou správnou volbou?

 

Na spořícím účtu vám leží nevyužité peníze, ale vás od investic odrazují pojmy jako akcie, podílové fondy nebo děsivý forex? Nákup drahých kovů může být tím, co jste hledali. Prozradíme vám, proč už tolik let patří k nejoblíbenějším investicím.

 

Že má zlato a stříbro od nepaměti velkou hodnotu, není žádným tajemstvím. V posledních letech se o slovo hlásí také platina a palladium. Čím své investory tak přitahují?

 

Drahé kovy fungují jako pojistka proti inflaci

 

Už na základních školách nás učili, že peníze ztrácí hodnotu. Naši dědové si zamlada mohli s deseti tisíci připadat jako největší boháči. Dnes s takovou částkou nezaplatíme ani slušné bydlení.

Před inflací vaše úspory ochrání právě drahé kovy. Dlouhodobě si drží svou hodnotu bez ohledu na výkyvy v měnových kurzech.

 

Hodnota drahých kovů roste

 

Ceny platiny, stříbra, a hlavně zlata jdou dlouhodobě nahoru. Je to logické. Přírodní zdroje nerostných surovin nejsou nekonečné. S neutuchající poptávkou se tak stávají vzácnější a vzácnější.

Co žene ceny drahých kovů nahoru?

  • V případě stříbra, platiny a palladia je to jejich praktické využití. Většina stříbra se spotřebuje jako průmyslový kov, což udržuje poptávku vysoko.

  • Významným faktorem jsou rostoucí náklady na těžbu, které se promítají do hodnoty.

Tip: Hodnota drahých kovů roste v dlouhodobém horizontu, proto je berte jako formu zabezpečení své penze nebo způsob zajištění budoucnosti dětí.

 

Jak do drahých kovů investovat na českém trhu?

 

Investice do drahých kovů je snadná. Stačí si koupit cihličku, slitek či minci.

Široký výběr investičních kovů nabízí společnost Filius Investments Se. Na českém trhu funguje od roku 2012. Podléhá kontrole puncovního úřadu a její stabilitu zajišťuje firemní mění v hodnotě 32 000 000 Kč.

Zákazníkům nabízí:

  • splátkový prodej,

  • zpětný výkup zboží,

  • okamžité odeslání produktu, díky stále plným skladům, a mnoho dalších výhod.

Tip: Mince nese přidanou uměleckou hodnotu a může být krásným dárkem. V e-shopu efise.cz najdete minci s Darth Vaderem, ze světa Simpsonů i něco pro muzikanty.

 

Peníze ztrácí hodnotu každý den. Uložte je tam, kde to bude mít cenu.