Poklady španělské gastronomie

Španělská gastronomie je velmi pestrá a skrývá pro nás řadu pokladů. Španělská jídla jsou velmi specifická, hýří nejen barvami, ale také širokým spektrem chutí.

 

Chutě Španělska

 

Rozhodně se nedá říct, že byste na dovolené ve Španělsku byli odkázáni k tomu, že budete celý týden jíst to stejné. Naopak, ve Španělsku budete mít tak široký výběr pochoutek, že nebudete vědět co si vybrat dříve. Pestrost španělské kuchyně je dána zejména vlivem několika kultur, které se projevují v jednotlivých krajích. To, co vám nabídnou na severu Španělska, budete marně hledat na jihu a obráceně. Každý region má své lokální speciality. Všeobecně se dá říct, že ve španělské kuchyni převažuje maso, zejména vepřové, plody moře, ovoce, zelenina, luštěniny a opomenout nelze tekuté zlato – olivový olej, který je nezbytnou součástí většiny pokrmů.
Všechny suroviny potřebné na přípravu španělských pokrmů najdete na stránkách www.bmcbrno.cz/spanelske-delikatesy. Je to nejjednodušší způsob, jak si obstarat skutečně kvalitní potraviny přímo ze Španělska. Pokud chcete, aby vámi připravovaná jídla chutnala opravdu ryze španělsky, pak při jejich přípravě nepoužívejte levné náhražky, ale připlaťte si za kvalitu. Vyzkoušet byste určitě měli nejtypičtější španělské jídlo, kterým je paella. Je jen na vás, zda zvolíte tradiční verzi s plody moře nebo dáte přednost některé z dalších variant.

 

Dodavatelé španělských potravin

 

Španělské delikatesy si můžete vychutnat hezky v pohodlí vašeho domova nebo ve vaší oblíbené restauraci.  Společnost BMC Brno se zaměřuje na dodávání těch nejkvalitnějších výrobků, které běžně neseženete v prodejních sítích.  Díky pestré nabídce si vybere i ten nejnáročnější zákazník. Kromě potravin se orientuje také na dovoz španělských vín a to nejen do České, ale také do Slovenské republiky.