Pochutnejte si na ananasových delikatesách

Milujete exotické plody ovoce a rádi byste na Vaši zahradní party připravili lahodné ovocné pochoutky? Nenechejte se inspirovat španělskou gastronomií a nakoukněte prostřednictvím stravování do teplých krajů.

Proč jíst ananas?

K nejoblíbenějším exotickým plodům ovoce patří bezpochyby ananas. Kdo ho jednou ochutnal, ten si zamiloval jeho lahodnou chuť. Ananas je právem označován za krále ovoce. Je totiž plný vitaminu i minerálních látek. Ocení jej především ti, kteří se snaží žít zdravě. Velké oblíbenosti se těší také u těch, kteří se snaží zhubnout. Ananas obsahuje snad všechny druhy vitaminů, na které si vzpomenete. Ananas www.bassta.cz/ovoce/je jeden z nejlepších přírodních léčiv, neboť jeho součástí je i bromelin, který štěpí bílkoviny a sráží mléko. Lékaři doporučují pravidelně konzumovat ananas i proto, že se jedná o potravinu, která působí silně protizánětlivě. Dovede totiž zmírnit bolest, otoky a podpořit hojení ran. Ananas se doporučuje také jako prevence a jako podpůrná léčba nemocí ledvin a močového ústrojí. Dívky a ženy si konzumování ananasu oblíbily i pro jeho velké množství biotinu, který působí pozitivně na zdraví kůže, vlasů a nehtů. Jejich svěžesti docílíte konzumací šálku čerstvého ananasu, a to po dobu nejméně pěti týdnů.  

Pochoutky z ananasu

Ať už se rozhodnete jíst čerstvý ananas nebo konzervovaný ananas vždy si pochutnáte. Na internetu, avšak i v tištěných kuchařkách najdete nespočet ovocných receptů. Osvěžující dezert připravíte z ananasu, medu a vanilkového lusku. Ananas v plechovce nakrájíte na kostky, poté v pánvi necháte zkaramelizovat med společně s ananasem a vanilkovým luskem. Do skleniček rozmícháte hustý jogurt a dáte karamelizovaný ananas. Místo zakysané smetany či jogurtu můžete použít mascarpone. Chybu neuděláte ani, když upečete koláč s ananasem, nebo připravíte piňakoládu s ananasem. Zahajte letošní léto s koktejly z exotického ovoce!