Plavání s našimi nejmenšími

Plavání kojenců a batolat je v poslední době moderní aktivitou, kterou vyhledávají maminky na rodičovské dovolené. S plaváním je možné začít už velmi brzy po narození. V prvních týdnech až do půl roku se jedná o vaničkování, po dosažení půl roku věku dítěte, je možné začít navštěvovat plavání kojenců v bazénech se speciálně upravenou vodou, která má mimo jiné vyšší teplotu, než voda v klasických bazénech.

Proč plavat s miminky

Plavání kojenců a batolat je velmi oblíbené nejen z toho důvodu, že buduje v dětech odmalička pozitivní vztah k vodě, ale posiluje také vztah mezi matkou a dítětem. Během jednotlivých lekcí, jsou spolu matka a dítě v těsném kontaktu. Zatímco pro maminky bývá plavání určitou formou relaxace, u dětí má také zdravotní pozitiva. Dochází zejména k posilování svalstva, ke zlepšování koordinace a k posilování imunitního systému. Pro děti je voda přirozeným prostředím, proto je vhodné první lekce příliš neodkládat, máte-li v plánu plavání absolvovat. Čím později začnete, tím hůře se bude dětem na vodní prostředí zvykat, protože se u nich začne s postupujícím věkem objevovat strach. Navíc plavání malé děti velmi uvolňuje a také unavuje. Ve většině případů se můžete spolehnout, že si vás brouček po plavání na několik minut zdřímne a vy si budete moci odpočinout. Pokud jste nikdy žádnou hodinu plavání kojenců a batolat neviděli a netušíte, jak bude vypadat, pak si ji představte jako hraní s básničkami a říkankami, které místo na suchu probíhá ve vodě.

Plavání miminek v Praze

Plavání kojenců Praha 6 si můžete vyzkoušet v Centru trvalého zdraví Cordeus. Součástí je i aklimatizační místnost, aby nebyly děti vystavovány velkým teplotním rozdílům, nechybí ani dětský koutek a možnost občerstvení sebe i dítěte. Plavání kojenců v Praze si můžete částečně hradit prostřednictvím příspěvku vaší zdravotní pojišťovny. Máte-li o plavání s dětmi zájem, pak neodkládejte zápis, tradičně jsou totiž všechny kurzy velmi rychle zaplněny.