Plavání kojenců v Praze

Máte doma malé dítě a rádi byste s nimi začali chodit do kurzů pro kojence? Centrum trvalého zdraví Cordeus nabízí kurzy plavání pro děti od šesti měsíců do tří let. Toto sportovní centrum si zamilujete už jen pro jeho útulné prostředí. Bazén, v němž probíhají kurzy, splňuje veškeré hygienické normy. Kurzy vedou kvalifikované lektorky, které hodiny plavání propojují s nejrůznějšími hrami.

Těšit se můžete na výuku doplněnou nejen o hry, ale také o říkánky, písničky, mazlení i hlazení. Plavání nepřináší radost pouze dospělým, ale především dětem. To je spojeno zejména s prenatálním vývojem každého dítěte. Mezi matkou a dítětem dochází k prohloubení psychického vztahu, navzájem si tak maminky s dětmi dodávají pocit důvěry a respektu.

S plaváním kojenců Praha budete více než spokojeni. Navíc se budete těšit na každou novou hodinu. Děti se naučí již v tomto brzkém věku základním plaveckým dovednostem. Naučí se splývat v poloze na zádech i na bříšku, vydechovat do vody, skákat, radostně se potápět a orientovat se pod vodou. Plavání dětem přináší nejen radost při vodních hrátkách, ale působí blahodárně také na jejich zdraví. Plavání pomáhá k rozvoji také psychomotrického vývoje každého dítěte. Podporuje rozvoj rovnováhy, koordinaci pohybu a orientačních schopností dítěte. Při pobytu ve vodě také děti uvolňují přetížené svaly a používají svalové skupiny, které běžně nezapojují.

Podrobnější informace o plávání kojenců naleznete na této webové adrese www.cordeus.cz/sluzby/denni-lazne/plavani-s-detmi-2/kurzy-plavani-miminek/. Plavání kojenců není doporučené pouze pro zdravé děti, ale také pro postižené jedince s lehkými odchylkami neuropsychického vývoje i pro děti s lehkými mozkovými dysfunkcemi a chronickým onemocněním horních cest dýchacích.