Plavání kojenců Praha v letním období

Hledáte volnočasové aktivity pro Vás a Vaše dítě na prázdniny? K létu neodmyslitelně patří pobyt ve vodě a veškeré vodní radovánky. Mezi čím dál tím více oblíbenější aktivity pro matky s dětmi náleží plavání dětí. Centrum trvalého zdraví nabízí kurzy plavání dětí od věku šesti měsíců do tří let. Pro zahájení učení se plaveckým dovednostem není proto nikdy brzy. Aktuálně se můžete přihlásit do kurzů plavání, které budou probíhat v měsíci červenec a srpen. Více informací o plaveckých kurzech najdete zde www.cordeus.cz/sluzby/denni-lazne/plavani-s-detmi-2/kurzy-plavani-miminek/. Ceny plaveckých kurzů jsou v Centru trvalého zdraví více než příznivé. Plavání kojenců, miminek a batolat můžete zpříjemnit den nejen Vašemu dítěti, ale také Vám samotné. Maminky ocení zejména možnost dostat se s dětmi do kolektivu ostatních maminek stejně starých dětí. Kromě toho budou nadšeny z toho, jak se bude jejich dětem líbit ve vodě.

Plavání kojenců Praha doprovází různé hry, písničky, říkanky i mazlení ve vodě. Dítě zná vodní prostředí dobře z období, kdy bylo ještě u maminky v bříšku. Kurzy plavání mu toto příjemné prostředí připomínají a děti se tak na lekce obvykle velmi těší. Během plavání navíc dítě získá pocit, že se může spolehnout na své rodiče. Děti se během kurzů naučí splývat v poloze na zádech i na bříšku, vydechovat do vody, skákat a v neposlední řadě potápět se a orientovat se dobře pod vodou.

Děti ve věku od půl roku do tří let si mohou během kurzů na vodní prostředí zvyknout a nebát se tak v budoucnu trávit volné chvíle ve vodě. Plavání má dobrý vliv také na podporu psychomotorického vývoje, rozvoj rovnováhy a podporuje u dětí zdravý spánek.