Pěstování bambusů

Pěstujete rádi nejrůznější rostliny a našli jste si zálibu v bambusech? Na stránkách internetového zahradnictví Rosteto si můžete objednat další bambusy do Vaší sbírky. Tyto dřeviny z čeledi lipnicovitých se dorůstají výšky až čtyřicet metrů. Bambusy mohou vyrůst za jeden den až o sto centimetrů. Internetové zahradnictví Rosteto prodává v současné době přes sto padesát druhů a kultivarů zimovzdorných stálezelených bambusů rodu Phyllostachys (listoklasec), Fargesia (rákosovec), Sasa, Pseudosasa, Sasaella, Semiarundinaria, Pleioblastus (mnohopučka), Bashania i Brachyblastum. Jedná se o bambusy, které je možné pěstovat v našich podnebních podmínkách.

Internetové zahradnictví Rosteto doporučuje sázet bambusy na jaře, neboť na podzim se sázené rostliny nemusí dobře zakořenit. Sázet bambusy v zimě se nedoporučuje, protože i odolná kvalitní sazenice může v zimě utrpět velké poškození díky nedostatečnému kořenovému systému a problémům s vodou.

Aby se bambusům po celý rok dařilo, je nezbytné zajistit jim dostatek vláhy po celý rok a chránit místo, kde bambusy rostou před zimním větrem.  Phyllostachysy jsou zástupci výběžkatých bambusů, které pro své pěstování vyžadují slunečné paprsky. Naopak trsnaté Fargesie a výběžkaté Sasy a Pleioblasty potřebují spíš polostín. Více informací o pěstování kaktusů se dozvíte na této webové adrese www.bambusy.cz.

Bambusy mají velmi rozmanité využití. Je možné je použít jako stavební a konstrukční materiál, ale i jako surovinu k výrobě věcí denní potřeby. Dnes se z něj vyrábí mimo jiné také nábytek, papír nebo oděvy. Velmi cenným pomocníkem je také při stabilizaci půdy před erozí.