Obklady

Rekonstruujete své bydlení a přemýšlíte jaký druh podlahy zvolit? Hned na úvod je možné říci, že nabídka podlah, je velmi pestrá. Jednotlivé podlahy lze vybírat nejen podle toho, z jakého materiálu jsou vyhotoveny, ale také podle metody připevnění jednotlivých podlah k podkladu.

Pryč jsou naštěstí doby, kdy si člověk mohl vybírat pouze mezi kobercem a parketami. Dnešní doba disponuje naštěstí daleko pestřejší nabídkou, záleží tedy pouze na Vás, zda upřednostníte dřevěné, laminátové či korkové podlahy, nebo zda sáhnete po osvědčené nepříliš finančně náročné klasice v podobě linolea.

Velmi oblíbená se v poslední době opět stává interiérová dlažba, která se skvěle hodí do chodeb, ale i do kuchyní či koupelen. Například čedičová interiérová dlažba je oblíbená zejména jako podlaha v rodinných domech. Setkat se s ní však můžeme také v restauracích, vinárnách či kavárnách. Hodí se skvěle také na terasy či chodníky. Vlastníte-li vinný sklípek, měli byste minimálně zvážit pořízení této interiérové dlažby do Vašich prostor.

Do kuchyní a koupelen se hodí spíše keramické obklady a dlažby. Hodí se nejen na podlahu, ale také na obkládání jednotlivých stěn. Jejich výhodou je, že dovedou skvěle imitovat i přírodní materiály, jako je například dřevo. Z poskládání jednotlivé interiérové dlažby či obkladů mohou vzniknout jak jednobarevné motivy, jak motivy, které poskládají nejrůznější obrazce. Dlaždičky na podlaze uvítáte zejména v období parného léta, kdy podlaha zůstane příjemně chladná. Více informací naleznete na této webové adrese: http://www.keramikasoukup.cz/katalog/kuchynske-obklady.