Nízkoenergetické domy se vám v dlouhodobém horizontu více než vyplatí

Rozhodli jste se pro stavbu nového domu? Jedná se o velký krok. Možná se dokonce jedná o vaše první vlastní bydlení. Jelikož se jedná o velký životní předěl, je vhodné o něm popřemýšlet. Vyberte si pro sebe a svou rodinu jen to nejlepší. S přemýšlením přichází řada otázek. Jaký typ domu zvolit? Jaké jsou výhody a nevýhody jednotlivých typů novostaveb? Otázek se jistě vynoří celá řada. Pojďme si nyní představit nízkoenergetické domy,které patří mezi nejoblíbenější typ novostaveb vůbec. V čem spočívají jejich výhody a proč jsou vlastně u lidí tak oblíbené? Třeba vám získané informace pomohou v pozdějším rozhodování.

Nízkoenergetický dům – do této kategorie patří stavby, které mají spotřebu energií na vytápění v rozmezí 15-50 kWh na metr čtvereční za rok. Jak je vidět na první pohled, jedná se o výraznou úsporu financí za vytápění. Navíc jsou takové stavby také velice šetrné k životnímu prostředí. Tento typ staveb má kvalitní izolační schopnosti. Pokud si nízkoenergetický dům pořídíte, nebudete se muset v budoucnosti obávat nárůstů cen energií atp. Vaše topná sezóna se celkově zkrátí. Nebudete tak muset topením trávit více času, než je nutné. Právě tyto argumenty hrají klíčovou roli při rozhodování mnoha osob. Proč platit zbytečně více peněz, když můžete ušetřit ročně tisíce korun za vytápění? Nízkoenergetické domy se zkrátka vyplatí.

Výstavbou nízkoenergetických domů se zabývá společnost Stavex. Ačkoliv sídlí v Kutné Hoře, tak stavby realizuje po celém území České republiky. Hlavní nabídku tvoří tzv. typizované novostavby. Každý typ se však dá upravit přesně podle přání a představ klienta. Na oficiálních internetových stránkách této společnosti, které naleznete na adrese www.stavex.cz, najdete veškeré potřebné informace, včetně ceníků, referencí a potřebných kontaktů. Postavte si svůj dům snů, se kterým ušetříte výdaje za energie. Společnost Stavex to dokáže.