Nízkoenergetické domy od Stavex

Rádi byste se z nepohodlného panelového bytu přestěhovali do vlastního rodinného domu? Stavební firma Stavex se zabývá stavbami montovaných dřevostaveb, rodinných domů na klíč i dřevostaveb na klíč. Nízkoenergetické domy stoupají v posledních letech na oblibě a stále více rodin se rozhoduje právě pro tento typ domů. Je tomu tak především proto, že pro nízkoenergetické domy je charakteristická velmi nízká potřeba energie na vytápění. Ve srovnání s běžnými novostavbami spotřebujete u nízkoenergetických domů až o polovinu a v některých případech i mnohem méně než polovinu energií na vytápění.

Úspora na vytápění nízkoenergetických domů může dosáhnout až osmdesát procent i více v porovnání se staršími domy. S nízkoenergetickými domy zamezíte tepelným ztrátám. U nízkoenergetických staveb nesmí roční spotřeba energie přesáhnout 50 kWH na metr čtvereční. Více podrobností o vytápění nízkoenergetických domů naleznete na této webové adrese www.stavex.cz/rodinne-domy/nizkoenergeticky/.

Zlákat Vás může také příjemné a zdravé klima v interiéru po celý rok. U nízkoenergetických domů se velmi často využívá řízeného větrání se zpětným získáváním tepla. Přitom platí, že podkrovní domy ušetří více energií za vytápění. Díky čerstvému vzduchu, který v domě získáte, aniž byste museli větrat, se tak velmi úspěšně vyhnete pylům, plísním i jiným různým alergenům. Nízkoenergetické domy jsou tedy ideálním řešením také pro alergiky. Typickým tvarem pro nízkoenergetické domy jsou obdélníky, neboť tento tvar má mnohem lepší vlastnosti než domy typy L. Kromě tvaru a typu je u nízkoenergetických domů zapotřebí zvážit také podnebí, do kterého bude Váš nízkoenergetický dům postaven.