Nezaměnitelné Benátsko, Benátky

Přemýšlíte, kde strávíte letošní dovolenou? Nemůžete se rozhodnout, jestli chcete vyrazit za památkami, specifickou místní kulturou nebo jen tak odpočívat na prosluněné pláži? Přestaňte si nad tím lámat hlavu a vydejte se tam, kde všechno tohle najdete. Ať už zvolíte vlastní dopravu nebo cestování letadlem, v obou případech zapomeňte na dlouhé hodiny na cestě. Tou úžasnou destinací je blízká Itálie, konkrétně pak oblast Benátska, které se nachází na severu země, zhruba 750km od Brna.

Benátsko je jeden z nejnavštěvovanějších regionů Itálie. Region má své nezaměnitelné kouzlo, a proto si z dovolené odvezete nejen nové síly, ale i místní atmosféru, která dělá z obyčejné dovolené nezapomenutelný zážitek. Pokud budete chtít strávit letní dovolenou v srdci regionu, vydejte se přímo do Benátek, jednoho z nejromantičtějších míst na světě. Ubytovat se můžete přímo zde nebo v některé z pevninských čtvrtí. Rozhodně si vyberete z dostatku ubytování za přijatelné ceny. V každém případě si to tady užijte se vším, co k Benátkám patří. Toulejte se úzkými kouzelnými uličkami, vychutnejte si pravou italskou kávu v některé místní kavárně, projděte si známé náměstí Svatého Marka s Dóžecím palácem, Bazilikou San Marco, Zvonicí a dalšími. Pokud milujete umění, jistě víte, že se zde nachází slavná Galleria dell´Accademia, kde je velice rozsáhlá sbírka benátského umění. Navštívit můžete i světoznámý operní dům La Fenice, který nabízí ten pravý poklad za svou nepříliš zajímavou fasádou. Rozhodně se projeďte lodí po Canalu Grande a kochejte se honosnými paláci. Přes tento nejdůležitější kanál vedou 4 mosty, z nichž je nejznámější Ponte di Rialto. Kolem něj také nejdete nejvíce gondol - největšího taháku Benátek. Pozor však na cenu projížďky a neostýchejte si ji porovnat, případně smlouvejte.

Nemusíte se držet pouze v Benátkách a trajektem se můžete dopravit i na další ostrovy, které k nim patří. Na nich si více vychutnáte domácí atmosféru, klid od davů turistů i místní kuchyni. Za návštěvu rozhodně stojí Burano – zde jsou malebné domky, které si rybáři natírali všemi barvami, aby ten svůj našli i ve špatném počasí. Najdete tady i muzeum krajek. Ostrov Murano pak proslavili foukači skla. Za zmínku stojí i ostrov Lido, který je považován za pláž Benátek. Najdete zde luxusní hotely, casina a slavný benátský filmový festival.

Nejen Benátky, ale i další města stojí za vaši pozornost. Krásná místa jsou např. Verona - město milenců, Vicenza, Terst nebo Padova.

Pokud nebudete chtít bydlet přímo v Benátkách nebo blízkém okolí, můžete vybírat i z klasičtějších přímořských letovisek na benátské riviéře. Tato pobřežní oblast je jednou z největších turistických oblastí Evropy. Jsou zde města, která vznikla před stovkami let, ale také města, která vznikala přímo jako turistická střediska. Jedním z nejznámějších letovisek je Bibione, které vzniklo přesně k tomuto účelu. Oblíbené je především díky své osmikilometrové pláži a ulicím plných obchodů. Tato oblast je vhodná zejména pro rodiny s dětmi, protože zde najdete pomalu se svažující písčité pláže. Stejně tak se město snaží udržovat mimořádnou čistotu, za kterou již několikrát dostalo ocenění. Najdete zde nepřeberné množství kvalitního ubytování. Dalším krásným místem je město Caorle, které bývá považované za nejkrásnější město mezi Benátkami a Terstem. Jedná se o oblíbené letovisko, které je klidnější než Bibione, ale nabízí stejně kvalitní služby. Ještě klidnější je pak oblast Eraclea, která byla vybudovaná přímo pro letní dovolenou. Z dalších měst můžeme jmenovat ještě Jesolo, Rosolina nebo ostrovní město Chioggia, které je typově velmi podobné Benátkám.

Oblast Benátska nabízí široké možnosti ubytování i samotných pobytů. Spokojení zde budete s dětmi, nebo třeba jen na romantické dovolené ve dvou. Můžete odpočívat, cestovat nebo obdivovat historické krásy a bohatou kulturu. V každém případě zde nasajete nezaměnitelnou atmosféru tohoto místa…třeba se skleničkou místního Prosecca.

Hledat ubytování v Itálii - Benátky, Verona, Murano, Terst.

 

Booking.com