Nebojte se červené barvy v interiéru

Přemýšleli jste někdy o tom, jak koberec ovlivňuje nejen vzhled pokoje, ale také to, jak se v místnosti cítíte? Jak si koberce vybrat a jaké typy jsou aktuálně nejžádanější, se dozvíte, pokud budete číst dál.


Proč mít v bytě koberce?


Koberce patří dlouhodobě k nejoblíbenějším podlahovým krytinám. Jsou totiž velmi příjemné a hřejivé. Bohužel mají však také svá negativa. I kdybychom chtěli sebevíc, nemůžeme mít koberce úplně v celém bytě. Jsou totiž místnosti, kam se koberce v žádném případě nehodí. Jednou z nich je kuchyň. Koberec v jídelní části není problém, ale koberec v části kolem pracovní plochy není dobrý nápad, pokud vám alespoň trochu záleží na tom, aby koberec vypadal co nejdéle jako nový. Zde je lepší zvolit plovoucí podlahu nebo dlažbu. Naopak velmi vhodný je koberec do dětského pokoje. Zde je takřka nezbytností, protože nejen vaše děti, ale i vy oceníte jeho hřejivé vlastnosti, když si budete s dětmi hrát na zemi. Ve studentském pokoji, stejně jako v ložnici nebo obýváku může být koberec dominantním estetickým prvkem. Jestliže jste byli umírnění při výběru nábytku, pak si můžete dovolit výrazný koberec.


Červená je in


Ač se vám to bude na první pohled možná zdát příliš odvážné, tak velmi zajímavý efekt vytvoříte, pokud si do místnosti položíte červený koberec. Nezapomínejte však na to, že červená barva je barvou dominantní. Pokud jste výbušnější povahy, dejte si na výběr takového koberce pozor. Naopak si můžete na stránkách www.vopi.cz/filtr/cerveny-koberec/ vybrat z řady červených koberců ten pravý, pokud jste povahy mírné, klidné. Červené koberce jsou ideální do místností, ve kterých je spíše chladněji, jelikož vytvářejí pocit tepla. Pokud se budete rozhodovat jaký typ koberce zvolit a budete chtít koberec moderní, pak si vyberte z kategorie koberec vysoký vlas. Tyto koberce vypadají v interiéru velmi dobře a jsou vyráběny v řadě barevných provedení.