Mňam ananas v plechovce

Milujete tropické ovoce a jen zřídka kdy si necháte ujít příležitost toto šťavnaté ovoce zařadit do Vašeho jídelníčku? Tropické ovoce je charakteristické nejen sladkou chutí, ale také svými blahodárnými účinky na lidský organismus. Tropické ovoce je totiž mnohem více zdravé, než se může na první pohled zdát.

Proč se vyplatí jíst pravidelně ananas? 

Jedním z nejoblíbenějších tropických ovocí je ananas. Ten se těší velké oblibě u žen především z toho důvodu, že jim pomáhá udržet jejich atraktivní postavu. Je totiž skvělým pomocníkem při hubnutí. Ananas je právem považován za krále ovoce. Obsahuje téměř všechny vitaminy. Z vitaminů lze jmenovat především vitamin E a B12. Lidskému organismu dodává také šestnáct minerálních látek a stopových prvků. Lékaři doporučují pít pravidelně čerstvou ananasovou šťávu. Své doporučení doprovází tím, že tato šťáva je jedinečným čističem ledvin a močových cest. Nelze opomenout ani fakt, že ananasová kůra se používá ke zkrášlování. Ananasová kůra působí pozitivně na zdraví kůže, vlasů a nehtů. Ananas je dobré konzumovat vždy v čerstvém stavu.

Dopřejte si pochoutky z ananasu

V tradičních tištěných kuchařkách, ale i těch online najdete nespočet receptů na pokrmy, při jejichž přípravě se zařazuje ananas. Z charakteristiky chuti ananasu jde především o sladké pokrmy, moučníky a dezerty. Bát se však nemusíte ani použít ananas tzv. naslano. Ananas můžete použít na dochucení buchet, koláčů, zákusků či třeba kuřecích špízů s ananasem. Ananas můžete koupit čerstvý v jakémkoliv obchodě s ovocem a zeleninou, anebo použít konzervované ananas ve sladkém nálevu značky Bassty. Více o ananasech v plechovce této značky si můžete přečíst zde www.bassta.cz. Ananas je skvělý samostatný, jako výtečná chuťovka, nebo dokonce zdravá svačinka. Jak již bylo zmíněno, dá se s ním kouzlit také při pečení a vaření. Zpříjemněte si nedělní oběd pikantní rybí polévkou s ananasem a rajčaty nebo třeba sladkokyselým kuřetem s ananasem.