Přemýšlela jste někdy nad tím, kolik času strávíte čištěním pleti? Denně jde o desítky minut, měsíčně jsou to celé hodiny. V konečném součtu vás pravidelná údržba obličeje ročně připraví o několik dní. Položte si proto otázku, zda nemáte na práci příjemnější věci, než vysedávání před zrcadlem… Vsadíme se, že vás napadne spousta zábavnějších aktivit – a budete mít na ně dost času, pokud nahradíte klasické odličovače micelární vodou.

 

Že „čas jsou peníze“, se neříká pro nic za nic. V jistém smyslu je čas skutečně určitým ekvivalentem peněz. A když se vám podaří ušetřit deset minut denně, měsíčně budete mít k dobru zhruba pět hodin. Jak s nimi naložíte, je na vás. Podstatné je, že čištění pleti micelární vodou není lepší pouze z hlediska časové úspory – v případě kvalitního přípravku je i mimořádně důkladné. Tekutina umožňuje snadné odlíčení, hloubkové čištění a hydrataci v jediném kroku. Přitom není výrazně dražší než klasická odličovací mléka či jiné produkty, které se v rámci péče o pleť běžně používají.

 

 

Micelární voda se v posledních letech dere na výsluní i u českých žen, ačkoliv v zahraničí se těší popularitě již poměrně dlouho. A vůbec největšího úspěchu se dočkala v zemi původu – první micelární vodu vyvinuli v roce 1991 odborníci z Laboratoire Bioderma, aby pařížským ženám nabídli alternativu k tvrdé kohoutkové vodě. Produkty jednoho z nejvýznamnějších evropských výrobců kosmetiky jsou velmi oblíbené i dnes. Lékaři a specialisté na péči o pleť je hodnotí jako jedny z nejlepších. Svědčí o tom i fakt, že se jedno balení micelární vody Créaline H2O prodá v průměru každé tři sekundy.

 

 

S jakými nečistotami si micelární voda poradí?

Micelární voda jde mnohem dál než odličovací mléko. Její efekt je založen na principu micel (shluků molekul tenzidů) a zaručuje jí výsadní postavení na poli příbuzných kosmetických produktů.

 

Kvalitní micelární voda odstraní veškeré stopy líčení i atmosférické nečistoty, které na kůži ulpí během dne. Stejně dobře zachytí i kožní maz a další nečistoty, které zůstanou na bavlněném tamponku. Právě tímto způsobem se totiž tekutina aplikuje.

 

Stále vám není jasné, jak micely fungují? Skládají se ze dvou pólů: hydrofilního, který rozpouští látky rozpustné ve vodě a lipofilního – ten zachycuje tuky. Tzv. dvojí afinita umožňuje eliminaci a zachycení všech druhů nečistot.

 

 

Jde jen o to, vybrat si ten správný produkt

Na trhu je množství micelárních vod různých kvalit. Chcete-li pro svou pleť velmi efektivní a přitom naprosto šetrnou péči, důvěřujte produktové řadě značky BIODERMA. Její micelární vody obsahují speciální ester mastné kyseliny, estery glycerolů a biomimetické účinné látky – díky tomu mají podobné složení jako voda, ale na rozdíl od vody z kohoutku neobsahují vápník a chlor.

 

Micelární vody od BIODERMY navíc neobsahují alkohol a parabeny. Jsou hypoalergenní a vyznačují se vysokou tolerancí. Proto je může používat každý, dokonce i majitelky suché pokožky.