Lehká letní strava díky potravinám z BMC Brno

Rádi byste v létě odlehčili stravu a zařadili do Vašeho jídelníčku více zeleniny a ovoce? Rozmanitou nabídku gastro balení těchto zmíněných surovin najdete v katalogu zboží internetové prodejny společnosti BMC Brno. Léto představuje pro mnohé z nás nejkrásnější měsíce v roce a zejména v tomto období by lidské tělo mělo pociťovat nejsilnější příval energie, pozitivní nálady a chuť do sportovních aktivit. Zapomeňte v létě proto na suchou a studenou stravu v podobě pečiva, uzenin a sýrů a vsaďte spíše na konzumaci zeleninových ratatoulle polévek, zeleninových rizot, dušené zeleniny, zeleninových salátů, antipast či ovocných kompotů.

Lahodnou chuť ovocných kompotů zvýrazní broskve i ananas. Z broskví připravíte rovněž lehké letní moučníky. Právě tyto pokrmy přispívají podle odborníků k tvorbě kvalitních tělních tekutin a chrání pokožku před vysoušením. Ze zeleniny by ve Vašem jídelníčku neměly chybět rajčata, cukety, papriky, lilky i okurky. Do zeleninových salátů můžete přidat také španělské olivy, které za skvělou cenu koupíte u BMC Brno. Objednat si je můžete odtud katalog.bmcbrno.cz/spanelske-olivy/.

Ochutnat můžete také například pikantní olivový koktejl, zelené olivy plněné ančovičkovou pastou nebo zelené olivy s celou mandlí. Olivy Vás okouzlí nejen svou chutí, ale také Vás potěší svým významným zdrojem vitamínů A a E. Obsahují rovněž mastné kyseliny, antioxidanty, přírodní vlákniny a minerály. Lidskému tělu přináší rovněž přísun železa, vápníku, draslíku a hořčíku. Navíc olivy zpříjemní léto také diabetikům.