Lahodná španělská vína

Rádi byste rozšířili sortiment Vašeho nápojového lístku o kvalitní španělská vína? Vína z této oblasti patří vůbec k nejvyhledávanějším vínům nejen v Evropě, ale také na celém světě. Není divu, vždyť pěstování vín patří ve Španělsku k neodmyslitelné tradici. Španělsko je považováno za světovou vinařskou velmoc a ročně vypěstuje přes miliony hektolitrů vinné révy.

Díky různorodé zeměpisné poloze se Španělsko může pochlubit nezaměnitelnou chutí. Vůbec nejznámější španělská vína pochází z oblasti Rioji, Navarry a Penedés. Vinná réva se nepěstuje pouze na Pyrenejském poloostrově, ale také na španělských ostrovech, jako je například Mallorca či Kanárské ostrovy. Vysoké oblibě se těší zejména červená vína odrůd Merlot, Tempranillo, Syrah či Malbec.

Ve Španělsku se však setkáte také s vynikajícími bílými víny, šumivými víny CAVA a sangriemi. Předním dodavatelem španělských vín v České republice je bezpochyby společnost BMC Brno, jejíž nabídku si můžete prohlédnout na této webové adrese www.bmcbrno.cz/spanelska-vina.

Vína ve Španělsku se dělí podle doby zrání na mladá vína, kterým se přezdívá JOVEN, na vína COSECHA stará jeden až dva roky, vína, která zrají půl roku až rok v barikových sudech a na vína RESERVA zrající v barikových sudech minimálně 12 měsíců. Zapomínat bychom neměli ani na vína GRAN RESERVA, pro která je typická doba zrání v barikových minimálně dva roky a 12–36 měsíců v lahvích.  Z regionu Rioja můžete ochutnat např. červené víno COTO DE IMAZ GRAN RESERVA, které bylo vyznamenáno v roce 2009 Zlatou medailí cenou Prague Wine Trophy.