Kurzy vaření v Brně

Navštívili jste v létě Španělsko a nyní se Vám stýská po tamější kuchyni? Vězte, že není důvod ke smutnění, neboť lahodné španělské pokrmy si můžete připravit díky kurzům vaření v Brně také Vy. Mistr španělské gastronomie Robert Janíček Vás rád ve svých kuchařských kurzech naučí vařit pochoutky z této kuchyně. 

Během kurzu si vyzkoušíte uvařit španělské speciality ze všech koutů tohoto království. Pan Robert Janíček není jen tak ledajaký kuchař, ale je to muž na správném místě ve svém oboru. Má mnohaleté zkušenosti z několikatýdenní kuchařské mise ve Španělsku, kde měl možnost si v restauracích vyzkoušet vaření španělských pokrmů. Působil rovněž v několika tapas barech. K jeho oblíbeným zájmům se řadí mimo jiné také aktivní zájem o španělskou kuchyni.

Více informací o jeho kuchařském umění i o kurzu vaření v Brně se můžete dozvědět na této webové adrese: www.spanelskakuchyne.cz. V kurzu budete informování nejen o španělské gastronomii, ale budete si moci vyzkoušet rovněž práci s typickými španělskými plodinami, naučíte se upotřebit zeleninu k vaření na různé způsoby i připravit kompletní španělské menu.

Mezi typické španělské pokrmy od nepaměti patří zejména paella, která se připravuje z rýže. Lze říci, že je jedním z pozůstatků po Arabech, kteří na Pyrenejském poloostrově dlouhá staletí pobývali. Kromě rýže tento pokrm obsahuje často také kuřecí maso či mořské plody, zeleninu a kořením. Kdo si chce pochutnat na tradiční paelle, neměl byt zapomenout do jídla přidat šafrán. Španělská kuchyně patří k těm nejlahodnějším evropským kuchyním, což je také jedním z důvodů, proč by ji měl člověk rozhodně ochutnat.