Jak vám pomohou tepelná čerpadla ušetřit?

Volíte způsob vytápění ve svém domě? Náklady na energie rok od roku rostou a tak je způsob vytápění velmi důležitou otázkou, kterou si musíte položit. Vytápění a ohřev vody pomocí tuhých paliv (dřevo, uhlí) je náročný nejen po finanční stránce, ale také proto, že musíte chodit pravidelně přikládat do kotle, aby vám kotel nevyhasnul. Topení plynem je sice pohodlné, ale o ekonomické výhodnosti se mluvit nedá. Jak z této situace ven? Máme pro vás řešení, díky kterému nejen ušetříte tisíce korun, ale budete také šetrnější k životnímu prostředí. Nevěříte? Pojďte se s námi seznámit s tepelnými čerpadly. Tepelná čerpadla jsou alternativní způsob vytápění a získávají energii z přírody. Tuto energii později přeměňují na teplo. Tepelná čerpadla se používají všude ve světě a stále častěji se s tímto způsobem vytápění a ohřevem teplé vody můžete setkat také v České republice.
Tepelná čerpadla se používají zejména u novostaveb a nízkoenergetických domů. Je to z prostého důvodu – tepelná čerpadla nemají neomezený výkon, a proto je nutné zajistit, aby vytvořené teplo neunikalo z objektu. Nízkoenergetické domy zajišťují, že teplo zůstane v budově a neunikne skrze stěny či okna. Tepelná čerpadla vám tak zajistí snížení nákladů na vytápění. Mnoho zájemců se však zalekne vyšší pořizovací ceny tepelných čerpadel. Důležité je si uvědomit, že návratnost této investice je opravdu rychlá (pohybuje se v průměru okolo 5 let). Po pěti letech už budete pouze šetřit tisíce korun každý rok. S tepelným čerpadlem můžete ušetřit až polovinu běžných nákladů na vytápění. Tyto peníze můžete používat například na exotickou dovolenou, nové vybavení interiérů, atd. Na webové stránce http://www.tepelna-cerpadla.cz/ si můžete vybrat, jaké řešení by pro vás bylo ideální.
Tepelná čerpadla rozdělujeme na několik typů dle toho, odkud získávají energii. Asi nejrozšířenějším typem jsou tepelná čerpadla vzduch voda. Energie (tedy teplo) je odebírána ze vzduchu přes výparník tepelného čerpadla. Výhodou toto typu tepelného čerpadla jsou poměrně nízké pořizovací náklady a snadná instalace. Tepelná čerpadla vzduch voda jsou vhodné pro naše klimatické podmínky. Mimo jiné mohou být používány také k vytápění bazénů.