Jak udržovat koberce v kondici?

Chlupaté koberce, i tak jsou mnohdy označovány koberce, které se staly velmi oblíbenými v řadě domácností. Jsou hezké, hebké a interiéru dodají nádech luxusu. Jsou však také náročné na údržbu a potřebují větší péči, než klasické koberce. Řeč je o kusových kobercích s vysokým vlasem.

Proč si vybrat koberec s vysokým vlasem?

Koberce vysoký vlas sice nepouští, ale zato mají tendenci se časem takříkajíc ochodit. Nejsou proto vhodné do místností, s vysokou koncentrací pohybu. Ke kobercům s vysokým vlasem je potřeba přistupovat spíše jako k estetickým doplňkům, které příjemně zahřejí, pokud si na ně položíte nohy, v závislosti na velikosti také budou fungovat jako tepelná a hluková izolace. Pokud chcete, aby váš koberec s vysokým vlasem vypadal dlouho jako nový, budete mu muset věnovat pravidelnou péči. Základem je klasické vysávání, které odstraní kromě viditelných nečistot také prach a mikroby. Pokud se stane nějaká nehoda a dojde ke znečištění koberce, pak je potřeba přistoupit k odstranění skvrn speciálním čisticím prostředkem. V případě, že by celý koberec potřeboval radikální údržbu, pak můžete přistoupit k mokrému způsobu a to pomocí speciálního tepovače. Ten z koberce dostane i ty největší nečistoty. Jeho schopnosti oceníte zejména v dětských pokojích. Třeba takový dětský zelený koberec vám časem bude hrát všemi barvami, ale pokud se do čistění pustíte pořádně, pak bude zase vypadat jako nový.

Kde pořídit nové koberce?

Jestliže však kobercům nepomůže ani odborný zásah, pak vám nezbyde nic jiného, než si vybrat nový koberec. Širokou nabídku koberců všech rozměrů, typů i barev najdete na stránkách www.vopi.cz/kusove-koberce-moderni/. Na své si zde přijdou ti, kteří dávají přednost jednoduchosti a tlumeným barvám, stejně jako ti, kteří se nebojí experimentovat a zaujmou je výrazné vzory.