Jak na okrasnou bambusovou zahradu

Máte rozlehlou zahradu a rádi byste ji zušlechtili a osadili příjemnými rostlinami, které jí dodají hezká zákoutí a v létě příjemný stín a chládek? Pak vsaďte na dřevité bambusy, které se dají snadno pěstovat i v našich přírodních podmínkách. Tyto vzrostlé štíhlé trávy s dutými stvoly zůstávají po celý rok krásně zelené a vzácně ozvláštňují zahradu.

V bambusáriu Rosteto s.r.o. zakoupíte až 60 druhů bambusů, které se od sebe liší především rozměry a vzrůstem. U každého druhu bambusu je na internetových stránkách www.bambusy.cz uveden původ rostliny, její typické znaky, použití, nároky na pěstování a také odolnost. Pokud chcete získat jasnou představu o tom, jak taková okrasná bambusová zahrada vypadá, navštivte bambusárium Rosteto v pražské Tróji, kde naleznete dostatečně širokou výsadbu různých druhů bambusů, kterými se lze inspirovat. Tým Rosteta je vám navíc ve výběru bambusů připraven pomoci a většinu vhodných bambusů pro vaši zahradu ukázat.

Kromě bambusů se v portfoliu Rosteta nachází i okrasné traviny a stálozelené kapradiny. Pro kapradiny vybírejte spíše vlhká místa a polostín, abyste předešli jejich opadání. Jejich seznam, popis i fotogalerii naleznete opět na internetových stránkách bambusária. Kapradiny lze zkombinovat s okrasnými trávami, je třeba se však připravit na to, že kapradiny na zimu většinou usychají.

Bambusy, kapradiny a další okrasné traviny dodají vaší zahradě zajímavý vzhled a zvláštní atmosféru, promyslete si tedy přes zimu, jak a jakými rostlinami vaši zahradu osázíte. Na jaře pak stačí veškeré rostliny objednat a vysázet. Obraťte se při tom na specialisty z Rosteta a pořiďte si krásnou okrasnou zahradu.