EET - Elektronická evidence tržeb

Podnikatele i zákazníky, kteří jsou rádi informovaní, zajímá vše o elektronické evidenci tržeb (EET). Ta již od 1. prosince 2016 začíná být povinná pro subjekty podnikající v oblastech Ubytování, Stravování a pohostinství ‒ CZ-NACE skupina 55 a 56 dle Zákona o evidenci tržeb č.112/2016 Sb. Postupně se bude týkat všech, kteří přijímají platby v hotovosti, stravenky, poukázky, slevové kupony a podobně a podnikají v oblastech

  • - stravovacích služeb,
  • - ubytovacích služeb,
  • - maloobchodů a velkoobchodů,
  • - podnikatelů ve výrobě,
  • - taxislužeb, železniční a silniční dopravy,
  • - svobodných povolání,
  • - vybrané výrobní činnosti,
  • - vybrané opravy apod.


Pro ostatní z těchto kategorií platí následující termíny pro přechod na systém elektronické evidence tržeb:

1. března 2017 - Maloobchody a Velkoobchody ‒ CZ-NACE skupina 45, 46 a 47.

1. března 2018 - podnikatelé provozující všechny ostatní činnosti, tj. např. svobodná povolání (lékaři, právníci, účetní), doprava či zemědělství.

1. června 2018 - vybraná řemesla a výrobní činnosti ‒ CZ-NACE skupina 13‒17, 20.4, 22, 23, 25, 31‒33, 43, 95, 96.


Princip elektronické evidence tržeb stojí na tzv. registračních pokladnách či pokladních systémech propojených on-line s finanční správou, které ovšem mohou pracovat i off-line a finanční správě odesílat informace zpětně. Každá platební transakce tudíž bude finanční správou evidována a poslouží jako základ pro spravedlivý vypočet daní.

Technické řešení EET pro malé i velké provozy nabízí pokladní systém Dotykačka ve třech verzích: Dotykačka MOBILNÍ, Dotykačka UNIVERZÁLNÍ s platebním terminálem B-Payment a Dotykačka KOMPLETNÍ rozšířená o laserovou čtečku čárových kódů a další užitečné nástroje. Podle velikosti provozu lze licenci sytému pořídit ve dvou verzích SNADNO a NAPLNO, s jejíž pomocí mužete také spravovat své skladové zásoby. Pokladní systém lze zakoupit zkušebně na 1 měsíc, případně na 1, 2 a nebo 3 roky. 

Aplikace Dotykačka funguje s operačním systémem Android. Lze ji tedy využívat prostřednictvím tabletu, či chytrého telefonu, na kterých si její funkce můžete vyzkoušet, stejně jako v showroomu v Praze, kde si můžete zarezervovat školení zdarma. Samozřejmostí při pořízení licence na systém Dotykačka je NONSTOP technická podpora.

 

Prohlédněte si kompletní nabídku produktů a služeb Dotykačka.cz.