Čistý bazén s kvalitní bazénovou chemií

Údržba bazénu vyžaduje určitou péči a čas, s kvalitními přípravky, jejich dostatečným množstvím a správným dávkováním máte však vyhráno. Bez pořádné bazénové chemie se skutečně neobejdete, ale lze s ní připravit váš bazén na značnou část koupací sezóny a vy se můžete radovat z čisté a průzračné vody po dlouhou dobu. A co se do ní řadí?

Firma Albixon k údržbě bazénu doporučuje multifunkční chlórové tablety, granulát na regulaci ph a vločkovač. Chlór zamezuje tvorbě řas, které se v bazénu obzvláště v horkých letních dnech rády vytváří. Tablety se uvolňují postupně a lze je vložit do plovoucího dávkovače.

Pokud jste alergičtí na chlór nebo vás štípu oči či máte jiné kožné projevy, zvolte raději bazénovou chemii bez chlóru. Do té se řadí tablety kyslíkové tablety Aqua Blanc O2. Hodnota kyslíku ve vodě se udržuje pomocí testovače a jeho účinky jsou podobné chlóru. Vodu dezinfikuje a zabraňuje tvorbě řas. Více informací o obou typech bazénové chemie se však dozvíte v internetovém obchodě firmy Albixon s odkazem http://www.bazeny.cz/.

V e-shopu se dále setkáte s dalším bazénovým příslušenstvím, mezi kterým dominují bazénové vysavače, bazénová filtrace písková, tepelná čerpadla a další praktické pomůcky do bazénu. Vysavače jsou vhodné pro odstraňování větších nečistot na dně bazénu. Lze si koupit ruční, poloautomatické nebo automatické typy, což v podstatě záleží na velikosti bazénu a vašich preferencích.

Mezi bazénové příslušenství dále patří alarmy, bazénové osvětlení, protiproudy, schůdky a různé skimmery a trysky, které váš bazén dále oživí a zpříjemní vám vaše koupání. Díky protiproudu se budete moci více hýbat a vydávat energii, světlo vám umožní se koupat i pozdě večer a pokud se v okolí bazénu vyskytují děti nebo zvířata, alarm vás vždy na jejich pád do bazénu upozorní.

Kvalitní bazénová chemie a užitečné příslušenství vám zpříjemní pobyt v bazénu a celý prožitek bude mnohem intenzivnější. Pořiďte si tedy tyto produkty a užívejte si celoročního koupání v soukromí.