Cesta za vysněnou prací

Snem většiny lidí je získat práci v oboru, který jim bude blízký. Nechceme chodit do práce, která nás bude nudit, chceme chodit do práce, která nás bude naplňovat. Pro to, abychom byli úspěšní a spokojení potřebujeme mít pocit, že děláme něco smysluplného. Něco, co nás rozvíjí a má to prospěch pro společnost.

Teoretické znalosti nejsou všechno

Jsou obory, ve kterých je nesmírně důležité, abychom kromě teoretických znalostí měli také určité osobnostní předpoklady, pro výkon dané profese. Typickým příkladem je práce v sociálních službách, která se zaměřuje na práci s lidmi, kteří se ocitli v nepříznivé životní situaci. Rovinu teoretických znalostí, které by měl pracovník v sociálních službách ovládat stanovuje zákon o sociálních službách, rovina lidskosti a empatie je na každém z nás. Je takřka nemožné, aby v takovémto oboru pracoval někdo, kdo nemá silnou schopnost empatie, na druhou stranu je však potřeba dokázat si stanovit hranice. Pokud si myslíte, že by vás práce v sociálních službách naplňovala, pak se jistě budete zajímat o to, kde získat potřebné vzdělání, zejména pokud budete měnit obor.

Kde získat vzdělání pro výkon pracovníka v sociálních službách

Vzdělávání v sociálních službách u nás poskytuje kromě vysokých škol také několik speciálních vzdělávacích agentur. Zde je možné absolvovat rekvalifikační kurz, jehož náplní jsou základní poznatky z jednotlivých oborů a také praktická výuka. Kvalifikační kurz pro pracovníky v sociálních službách Opava probíhá většinou o víkendu, jeho harmonogram má přesně stanovený počet hodin teoretické i praktické části. Stejně tak je na tom Kvalifikační kurz pro pracovníky v sociálních službách Praha. Zde je v tuto chvíli možné vybírat si ze dvou nabízených termínů, které se uskuteční na jaře 2020. Ať už si zvolíte kurz v kterémkoliv městě, vždy budete mít jistotu, že se jedná o kurz akreditovaný MPSV a v některých případech je možné hradit jej přes ÚP.