Bezchlórová úprava vody

Vlastníte venkovní bazén a rádi byste mu v letošní letní koupací sezóně dopřáli kvalitní péči? Tu mu můžete věnovat díky kvalitním přípravkům z nabídkového katalogu společnosti Albixon. Nejen samotnému bazénu, ale zejména bazénové vodě je potřeba věnovat pečlivou pozornost. Bazénová voda je totiž v letních horkých dnech velmi náchylná ke tvorbě řas i jiných nečistot. Ty se do vody dostávají, jak ze vzduchu, tak i z okolního prostředí. V nabídce společnosti Albixon si v sekci bazénové příslušenství můžete vybrat různé přípravky k získání bezproblémových podmínek ke koupání ve Vašem bazénu. Čistou vodu můžete získat hned díky několika metodám.

K velmi častým patří zejména desinfekce vody chlorem. Ten však u mnoha lidí způsobuje alergické reakce. Vývoj se však naštěstí posouvá stále dopředu a to umožňuje použít i prostředky k bezchlórové úpravě vody. Společnost Albixon doporučuje používat mimo jiné desinfekci pomoci elektrolýzy chloridem sodným, ozónu, ale i kyslíkové chemie. Poslední jmenovaná metoda funguje na principu aktivního kyslíku a peroxidu vodíku. Kyslíková chemie sebou přináší spoustu výhod.

Především není cítit chlórem a nedráždí pokožku ani oči. Vyznačuje se samozřejmě také efektivně tím, že hubí nejrůznější bakterie, viry, řas i sínice. Písková bazénová filtrace je další z možností, jak získat průzračnou vodu v bazénu. Přičemž funguje na přírodní bázi. Voda z bazénu proudí do filtrační náplně, tam se zachytí nečistoty a čistá voda se vrací zpět do bazénu. Bližší informace k jednotlivým metodám i sortimentu zboží naleznete na této webové adrese: www.bazeny.cz/bazenove-prislusenstvi/filtrace/