Jaká probiotika pro dítě?

Dětská probiotika mají často společný základ laktobacilů a bifidobakterií lidského původu. Ty se přirozeně vyskytují v trávicím traktu malých dětí. Často navíc obsahují prebiotickou vlákninun, která je zdrojem živin a pro bakterie střevní mikroflóry. Jsou vhodná při průjmech, zácpách z důvodu antibiotik, obnovení střevní mikroflóry, proti miminkovského bolavému bříšku, apod. Nejedná se však o náhradu pesté stravy pro děti. 

 

Koupíte je ve formě kapslí, tabletek nebo kapek. Určená bývají pro děti od 0, 3 nebo 6 měsícu (APO-Laktík for baby), případně pak pro starší děti od 3 let (Swiss LAKTOBACÍLKY dětské třešňové pastilky). Dle věku je pak určeno dávkování.

 

 

Cena: 239 Kč

zobrazit BioLac baby drops Generica 6ml

Obsahuje Lactobacillus plantarum LP01 a Bifidobacterium breve BR03.

Kapky jsou vyrobeny jedinečnou patentovanou metodou mikroenkapsulace, která významně zvyšuje životaschopnost kultur v trávicím traktu. Kmeny jsou chráněny proti vlivům žaludečních a žlučových kyselin uzavřením do mikrokapslí, což zajišťuje jejich bezpečnou dopravu do tlustého střeva.

Mikroenkapsulace aktivních kmenů:

zlepšuje přežití po perorálním příjmu,
tím zvyšuje jejich pozitivní účinky,
zlepšuje stabilitu kmenů v hotovém výrobku,
umožňuje používat nižší koncentraci kmenů díky silné gastrorezistenci takto obalených buněk.

 

Cena: 199 Kč

zobrazit APO-LAKTÍK For baby 7.5ml
APO-LAKTÍK For baby 7.5ml
Probiotické kapky, které obsahují 2 probiotické kmeny a navíc jsou doplněny o fruktooligosacharidy. Kapky jsou vhodné pro děti už od narození a jsou ve speciálním balení s pipetou.
Před prvním použitím jsou probiotika uchovávána odděleně od tekutiny a tím je zajištěna vysoká ochrana probiotických kmenů.

 

Cena: 294 Kč

zobrazit NESTLÉ Beba OPTIPRO Comfort 1 800g
NESTLE Beba 1 COMFORT je přípravek kompletní kojenecké výživy vhodnýpro výživu kojenců od narození, pokud nejsou kojeni. Obsahuje OPTI PRO,směs bílkovin syrovátky a mléka s cílem přiblížit se mateřskémumléku. Obsahuje aktivní bakterie mléčného kvašení L. reuteri a takéomega-3 (DHA) a omega-6 (ARA).

 

Cena: 139 Kč

zobrazit Biopron LAKTOBACILY Baby BiFi+ tob.30

Unikátní doplněk stravy. Dětské probiotikum pro Vaše děti obsahující probiotika a prebiotika. Vhodný již od narození!

Probiotický komplex Biopron® LAKTOBACILY Baby BIFI+ představuje jedinečnou a vyváženou kombinaci probiotických kultur obohacenou o prebiotika fruktooligosacharidy (FOS). Obsahuje 3 kmeny bifidobakterií v kombinaci s laktobacily, účinek probiotických kmenů je podpořen prebiotickým působením FOS.

Hlavní podíl obsažených probiotik tvoří bifidobakterie, které jsou důležité zejména pro dětský organismus - bifidobakterie jsou první mikroorganismy, které osídlují trávicí trakt dítěte při přirozeném porodu. Biopron® LAKTOBACILY Baby BIFI+ je vhodný nejen v průběhu, ale i po užívání antibiotik. Přípravek je určený dětem od narození i dospělým. Přípravek je vhodný k dlouhodobému užívání.

 

Cena: 99 Kč

zobrazit LactoSeven Kids tbl. 20

Cucací tablety s obsahem Xylitolu a bakterií mléčného kvašení. Bakterie mléčného kvašení jsou součástí běžné střevní mikrobiální flóry. Lacto Seven Kids obsahuje 7 různých přirozených kmenů bakterií mléčného kvašení (t.j. Lactobacillus a Bifidobacterium) a vitamín D3. Vývoj mikrobiální flóry u dětí začíná při narození a pokračuje do věku 2 až 3 let. Bakterie mléčného kvašení hrají důležitou roli v udržování střevní bakteriální rovnováhy a při rozvíjení imunity. Proto je příjem bakterií mléčného kvašení v raném věku klíčový a prospěšný.

Lacto Seven bakterie mléčného kvašení jsou přirozeně odolné a chráněné proti žaludečním kyselinám

 

Cena: 445 Kč

zobrazit BioGaia Protectis proBio.kapky Lactob.reuteri 10 ml
Kapky s Lactobacillus reuteri Protectis pro děti - kojence od 1. měsíce života. Doplněk stravy, působí na obnovení rovnováhy v trávicím systému.

 

Cena: 1914 Kč

zobrazit Nestlé Beba Optipro Comfort 1 Kojenecké Mléko - 6X800G
Nestlé BEBA OPTIPRO Comfort 1 je instantní prémiová mléčná kojenecká výživa s bakteriemi mléčného kvašení L.reutri. Vhodný pro děti od narození.

 

Cena: 139 Kč

zobrazit Swiss LAKTOBACÍLKY dětské třešňové pastilky 33 ks
Unikátní komplex 5 kmenů probiotických bakterií garantovaného původu, které jsou přirozenou součástí střevní mikroflóry dětí.